دلفیناریوم برج میلاد تهران
bannerrr.jpg
مربی ساشا دلفیرایوم برج میلاد
شیر دریایی دلفیرایوم برج میلاد
کاسیا دلفیرایوم برج میلاد
دلفین آلفا دلفیرایوم برج میلاد

درباره دلفین ها

 • دلفین ها پستاندارانی دریازی از راسته آب بازسانان هستند که از بسیاری لحاظ شبیه به نهنگ ها و گرازماهی ها هستند.
 • به صورت تقریبی 40گونه دلفین وجود دارد. بدن دلفین ها طی میلیون ها سال به تدریج برای زندگی در آب تطبیق یافته است.
 • دلفین ها برای حرکت در آب باله و دم دارند که بر خلاف اکثر آبزیان برای پیش رانی در آب دمشان را به سمت بالا و پایین تکان میدهند.
 • فرزند دلفین ها مانند بسیاری دیگر از پستانداران زنده به دنیا می آید و دلفین مادر به آنها شیر میدهد.
 • دلفین ها در همه آب های آزاد جهان و همچنین در بعضی رودخانه های در امتداد آب شیرین یافت میشوند.
 • به دلیل توانایی های هوشی بالا، ظاهر دوستانه و خندان و جنب و جوش همیشگی شان دلفین ها از گذشته توجه انسان ها را به خود جلب کرده اند و در فرهنگ و هنر آدمیان و حتی برای کمک به انسان ها در زمینه هایی چون ماهیگیری و مین یابی در کنارحاضر بوده اند.
طول عمر

دلفین ها به صورت طبیعی بیشتر از 18 سال عمر میکنند. بیشترین عمر دیده در میان آنها 90 سال بوده است. ماده های در طول زندگی خود 5 الی 25 فرزند میزایند وهمانند انسان با افزایش عمر باروریشان کاهش میابد.

تغذیه
پرش از آب و بازی
خواب
رابطه با انسان ها
حواس پنج گانه
 • بینایی:بیشتر دلفین ها توانایی بینایی بسیار خوبی چه در داخل آب و چه در خشکی دارند.
 • شنوایی: دلفین ها میتوانند امواج صوتی با بسامد های بیشتر از محدوده شنوایی انسان را بشنوند آنها به بسامدهای زیر 500هرتز حساس نیستند ولی تا 100کیلوهرتز را به خوبی تشخیص میدهند. دلفین ها از حس شنوایی برای موقعیت یابی نیز استفاده میکنند.
 • لامسه: حس لامسه در دلفین ها بسیار پیشرفته است و عصب های پوستی زیادی خصوصا در نواحی پوزه، باله ها و بخش های تناسلی دارند.
 • بویایی: دلفین ها توانایی تشخیص بوهای مختلف را ندارند و اعصاب بویایی و لوب های آن در آنها وجود ندارد.
 • چشایی: حس چشایی در دلفین ها مانند انسان ها نیست و آنها به طور کلی حس چشایی ندارند ولی توانایی تشخیص مزه های شور و شیرین و ترش را از هم تشخیص دهند و همچنین میان مواد شیمیایی مختلف تمایز قایل شوند
هوش
رفتار اجتماعی
فرهنگ

آشنایی با دلفین های برج میلاد تهران

Faar01

آلفا

آلفا خانم همراه مربیش ساشا از اوکراین وارد دلفیناریوم برج میلاد شد تا پیش ما زندگی کنه. آلفا دلفین ته تغاری کوچکترمونه و وقتی دقت کنین اونو خواهید شناخت. اسم آلفا یه اسم یونانیه به معنی «برتر» هست. قبل از شروع اجراها تماشاچی های دلفیناریوم که وارد سالن میشن آلفا دایم دور استخر میچرخه و اسباب بازی های توی استخر رو میذاره روی سن تا وقتی ساشا اومد با هم برای تماشاچی ها یه اجرای پر انرژی و شاد اجرا کنن. آلفا یه حلقه شبیه هولاهو داره که اونو با پوزه اش میاره رو سن و دلش میخواید از رو سن پرتش کنن براش تا دوباره بره برش داره بیارتش.

تاریخ تولد : خرداد 1393

جنسیت : ماده

نژاد : بینی بطری

سن : 3 سال

غذای مورد علاقه : ماهی سالمون

قد : 170سانتی متر

کشور مبدا:اوکراین – دریای سیاه

وزن : 180کیلوگرم

Far02

کاسیا

کاسیا خانم هم همراه ساشا از اوکراین اومده به دلفیناریوم برج میلاد و پیشمون موندگار شده. اسم کاسیا یه اسم لهستانیه به معنی «خالص و ناب». کاسیا دلفین بزرگترمونه اما اگه باز هم موقع اجرا نشناختینش باید بگیم کاسیا رو باله ش یه تکه قسمت سفید داره که وقتی اونو ببینین قطعا خواهید دونست اون کاسیاست. کاسیا قبل اومدن تماشاچی ها هی رو آب شیرجه های کوچک میزنه و منتظر ساشا میشه تا بیاد بهش ماهی بده و اجازه بده از داخل حلقه های روی سقف بپره. کاسیا چندین تا توپ تو سایزهای مختلف داره که در طول روز با اونها بازی میکنه یا پرتشون میکنه بالا یا با مربی ها با هم بازی میکنن باهاشون.

کشور مبدا: اوکراین – دریای سیاه

تاریخ تولد: اردیبهشت 1391

جنسیت : ماده

نژاد : بینی بطری

سن : 6 سال

غذای مورد علاقه : ماهی سالمون

قد: 190سانتی متر

وزن : نزدیک 200 کیلوگرم

Far3

اسپات

اسپات شیردریایی دلفیناریومه. اسپات رو یه جورایی باید پیش کسوت دلفیناریوم دونست. قبل اینکه آلفا و کاسیا و بقیه حیوانات تو مجموعه باشن اسپات اینجا بود و برامون نمایش اجرا میکرد. اسم اسپات یعنی «نقطه. خال». اسپات یه سکوی استادن داره که وقتی تماشاچی ها وارد میشن اسپات رو اون می ایسته و تماشاچی ها رو نگاه میکنه. اسپات عاشق آدم هاست و هی دلش میخواد آدم ها رو بوس کنه. رو سن که هست بارها خواهید دید که لپ مربی ها رو بوس میکنه. اسپات مثل بقیه شیردریایی ها تو فصل تابستون وزنش کمتر میشه و یه کم لاغرتره ولی اگه تو زمستون دیده باشینش رژیم غذاییش جوریه که باعث میشه چاغتر باشه.

جنسیت : ماده

نژاد: پاتاگونیایی

کشور مبدا: اسپانیا

وزن: 400 کیلوگرم

غذای مورد علاقه: انواع ماهی

قد: 130سانتی متر

تاریخ تولد : مرداد 1379

Far4

مربی ساشا

ساشا متولد سال 1993 میلادیه و از اوکراین اومده ایران و مراقب و مربی اصلی آلفا و کاسیاست. البته از وقتی اومده ایران به فارسی مسلط شده و حرفها رو متوجه میشه. روش تربیتی ای که ساشا برای دلفین های برج میلاد انتخاب کرده روش شرطیه. تو روسیه و اروپا روش تربیتی دلفین ها اینجوریه که معتقدند دلفین باید از مربی تبعیت کنه اگه نکرد حق داری تنبیهش کنی. ولی روش تربیت آلفا و کاسیا اینجوریه که ما برای دلفین هامون شخصیت قایلیم و با اونها با لطافت برخورد میکنیم. وقتی کاری رو درست انجام بدن با تغذیه شون تشویقشون میکنیم. البته برای یادگیری دستورها همیشه نیاز به تنبیه حیوانات هست اما این کار به حرفه ای ترین صورت تو مجموعه انجام میشه. کارهایی که الان دلفین هامون تو مجموعه انجام میدن رو اگه بخوایم اسم ببریم میشه گفت: بازی با توپ بادی، پرش از داخل حلقه های روی سقف، کشیدن نقاشی، رقصیدن دلفین ها با هم، سواری دادن به مربی روی آب و غیره. دلفین ها به وسیله سوتی که ساشا داره و حرکات بدنی اون متوجه میشن ساشا چه حرکتی مقصودشه و اون کار رو انجام میدن تا ازش جایزه بگیرن.

تمامی حقوق این وبسایت، نزد دلفیناریوم برج میلاد تهران محفوظ است

ماهان تک - بعد هشتم

Search